Hakkımızda
DÜnden Bugüne

Kaş ve Hamarat

Çukurbağ Yarımadası

1978 yılında, Babamız ve Annemiz, İrfan ve Fatma Hamarat, başlarını sokabilecek bir hane edinme, bir aile olabilme hayaliyle, Kaş merkeze 3 km mesafedeki Hidayet koyu üzerinde, bugün üzerinde tesisimizin bulunduğu, o tarihlerde elektriğin, suyun olmadığı arsayı satın alarak yaşamlarını burada devam ettirme kararı alırlar ve imkanların oldukça kısıtlı olduğu zor şartlar altında, Çukurbağ yarımadasında, hayatlarını kurarlar. 1985 ve sonrasında, Kaş ilçesinde turizmin gelişmeye, ilçenin tanınmaya başlamasıyla beraber, ailemiz, atalarından almış oldukları , “misafir, Tanrıdan gelen bir dosttur, Tanrı misafiridir.” anlayışı ile, bölgeye tatile gelen gezginleri, evlerinde ağırlama başlarlar.

O yıllarda, Kaş’ta, konaklama için şartlar kısıtlı, oda sayısı yetersizdir. Yerli halk, evlerinde tatilcileri ağırlarlar, konaklamalarına yardımcı olurlar. İlçede zamanla konaklama talebinin artmasıyla, ev pansiyonculuğunun temelleri atılır. Devletin de sektörü kayıtlı hale getirmesiyle ticari anlayış ortaya çıkar ve tarihler 1986 yılını gösterirken, ailemiz, Hamarat pansiyon işletmesini, ruhsatlı olarak, hizmete açar. . 2015 yılında, gerek aile büyüklerimizin yaşları itibari ile artık dinlenmek istemeleri, gerekse de sektörün iyiden iyiye dijitalleşmesi, birçok yeni iş anlayışının hayata hakim olması gibi nedenlerle, ailemiz bayrağı, bana ve sevgili eşim Huriye hanıma, Hamarat aile misyonunu devam ettirmek ve siz değerli misafirlerimize en iyi hizmeti vermemiz amacıyla devretti.

Hamarat Otel
Hamarat Otel

Bizler de, aile misyonumuza sadık kalarak, 2020 yılında, ailemizin, yıllarca işletmesini yaptığı Hamarat pansiyona yeni bir çehre ve vizyon kazandırarak siz değerli misafirlerimize daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, işletmemizin standartlarını yükselttik, odalarımızın fiziki şartlarını yeniledik ve 2020 yılı itibari ile Hamarat Otel olarak hizmet vermeye başladık. Otelimiz bünyesinde 17 adet deniz manzaralı ve balkonlu, 25 metre kare büyüklüğünde farklı mobilya ve aksesuar tasarımları olan odalarımız mevcuttur. Otelimizin giriş katında misafirlerlerimizi ağırlayabileceğimiz resepsiyonumuz, ikinci katında nezih, keyifli ve sağlıklı yemekler yiyebileceğiniz ELİA isimli restoranımızla Dünya mutfağından alacartlar,snack

ve Bar hizmeti verdiğimiz misafirlerimizin kullanabileceği ortak kullanım alanları bulunmaktadır. Bunların yanı sıra işletmemiz lokasyonubitibariyle tüm odalarımızdan gözünüzün alabildiğince deniz ,Kaş ,Hidayet koyu ve Meis adası manzarasına sahiptir. Otelimizin özelikle dolunay dönemlerinde şık ve konforlu mobilyalarıyla dizayn edilmiş balkon ve terasımızdan mehtaplı gecelerin seyrinin doyumsuz olduğunu değerli misafirlerimiz her fırsatta dile getirmektedirler . 35 yıllık hizmet sektöründe edindiğimiz tecrübelerle Hamarat Otel ailesi olarak,bundan sonraki süreçte de siz değerli misafirlerimize hizmet etmeye mutlulukla devam edeceğiz . Sorumluluklarımızın farkındayız. Sizlerin sağlığı , huzuru, güvenliği ve mutluluğu Hamarat Otel ailesi olarak bizim için önemlidir. Sağlıklı,huzurlu ve keyifli bir tatil geçirmeniz dileğiyle.

Hamarat Otel